Koruma Çalışmalarımıza Siz de Katılın!

Aşağıdaki etkinliklerin herhangi birine katılarak ailemizin bir parçası olan herkes, bir EKAD tişörtüne ve özel bir EKAD Teşekkür Sertifikasına sahip olacak. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

1) Gönüllü Programı:

EKAD evinde, 14 günlük dönemler süresince bir misafir olarak değil bir "kaplumbağacı" olarak kalıp, deniz kaplumbağalarını daha yakından tanımak istemez misiniz? Ekibimizle birlikte her zamanki olağan arazi çalışmalarımızın yanında, yaz boyu sürecek bilgilendirme programlarımıza da etkin olarak katılabilirsiniz. Üstelik, beslenme ve konaklama masraflarınız da tarafımızca karşılanacak.

Ayrıntılı bilgi: EKAD Gönüllü Programı sayfasında...

2) Evlat Edinme Programı:

Evlat edinme, dünyanın birçok ülkesinde uygulanan, özellikle çocuklara yönelik eğiticiliği yüksek olan bir etkinlik. Çocukları ya da torunları adına yuva-yavru-ergin evlat edinen çok sayıda doğasever, çocuklarının bu canlıları "evlat edinerek" doğa koruma bilincini geliştirmelerini sağlıyorlar. Siz de bir deniz kaplumbağası yavrusu, yuvası ya da ergini evlat edinerek, çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi: Sizin Kaplumbağalarınız sayfasında...

3) Destekçi Programı:

Yukarıdaki etkinliklere katılma olanağınız yoksa, yine de deniz kaplumbağaları için bir şeyler yapabilme fırsatınız var. Bizler, sizlerin de yardımıyla bir kaplumbağanın daha hayatını kurtarabileceğimize inanıyor ve desteklerinizi (nakit ya da ekipman, kamp malzemeleri, ofis malzemeleri, basılı belge yardımı, vs.) bekliyoruz.

Ayrıntılı bilgi: Destekçilerimiz sayfasında...

4) Uydu İzleme Programı:

Deniz kaplumbağalarının yaşam döngüleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek amacıyla, deniz kaplumbağalarının denizde geçirdikleri süre içerindeki davranışlarını, göç yollarını, beslenme ve kışlama alanlarını belirleyebilmek için Uydu İzleme Programı'nı başlattık.

Ayrıntılı bilgi ve uydu cihazıyla izlenen deniz kaplumbağaları: Uydu İzleme Projesi sayfasında...

 

Soru ve önerileriniz için:
info@ekad.org.tr

Webmaster: Deniz Candaş | Copyright 2007 EKAD© Her Hakkı Saklıdır.