Uydu İzleme Projesi

Deniz kaplumbağaları, yaşamlarının çok az bir bölümünü karada geçiriyorlar. Deniz kaplumbağalarının genellikle yalnızca ergin dişileri yuva yapmak amacıyla kumsala çıkarlarken, diğer bireylerin yaşamı tamamen denizlerde geçiyor. Deniz kaplumbağalarının karadaki yaşamları konusunda bilgiye sahip olmamıza karşın, denizde geçen yaşamları (beslenme ve kışlama alanları gibi) hakkında çok az bilgimiz var. Deniz kaplumbağalarının yaşam döngüleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmemiz, hiç şüphesiz koruma çalışmalarını da daha etkin bir hale getirecek.

Yaklaşık 7600€ değerindeki bir adet uydu cihazını satın almanız ya da satın alınmasına katkı yapmanız durumunda (760€ ve üzerindeki bağışlarınızla) toplanacak para ile uydu cihazının alınmasından sonra, sizin ya da arzu ettiğiniz kişi ya da kurumun adı, uydu izleme cihazı takılacak bireye verilecek. Uydu izleme cihazı takılmış bir bireyin yaklaşık 1 yıl boyunca hangi alanlara gittiği, hangi alanlarda beslendiği ya da kışladığı da bu sayfalardan takip edilebilecek.

Siz de uydu izleme cihazı alarak bağışlamak ya da alımına katkıda bulunmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurup e-posta yoluyla bize gönderin:
destek@ekad.org.tr

EKAD Destekçi Formu

2007 yazında uydu izleme cihazı taktığımız ergin Caretta caretta dişisinin yaptığı yana yolculuğu izlemek için www.seaturtle.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Webmaster: Deniz Candaş | Copyright 2007 EKAD© Her Hakkı Saklıdır.